FAQs

Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy
 

Je kosmetika St. Moriz testována na zvířatech?

NE. Všechny naše produkty mají certifikát Leaping Bunny
 

Jak dlouho samoopálení St. Moriz vydrží?

Vaše opálení vydrží 5-10 dnů, v závislosti na typu pokožky.
 

Na kolik aplikací vydrží jedno balení?

Jedno 200 ml balení samoopalovací pěny vystačí zpravidla na 15-20 aplikací na celé tělo - záleží samozřejmě na Vaší výšce a váze:)
 

Mohu po nanesení samoopalovacího přípravku na sluníčko a do solária?

Ano, můžete:) Použití samoopalovacího přípravku nemá na opálení na sluníčku ani v soláriu žádný vliv.
Vaše kůže se opálí/spálí stejně, jako byste na sobě samoopalovací přípravek neměla.
Samoopalovací přípravky St.Moriz neobsahují ochranný filtr, takže je třeba použít stejně vysoký ochranný faktor, jako byste ještě nebyla opálená.
Se samoopálením můžete normálně na sluníčko, pouze je třeba dodržet to, abyste se 6-8 hodin po aplikaci nadměrně nepotila a nenanášela na tělo žádné jiné produkty.
Ideální je proto aplikovat samoopalovací přípravek večer, ráno si dát sprchu, natřít se opalovacím přípravkem s SPF a vyrazit za sluníčkem:)


Mohu se po nanesení samoopalovacího přípravku St. Moriz osprchovat nebo jít plavat?

Po aplikaci samoopalovacího přípravku St. Moriz se výsledné opálení vyvine za 6-8 hodin. Po uplynutí této doby se můžete osprchovat nebo jít plavat. 
Během první sprchy se smyje případný bronzer (okamžitá barva) - je to zcela normální a na výsledné opálení to nemá vliv.
 

Dokáže St. Moriz zamaskovat jizvy, strie nebo skvrny na pleti?

Ano. Naneste samoopalovací pěnu nebo mléko na postiženou oblast a nechte působit 6-8 hodin. Poté omyjte postiženou oblast a naneste samoopalovací přípravek na celé tělo, jako obvykle. Pokud není opálení dostatečně tmavé, opakujte přibližně každých 6-8 hodin, dokud nebudou strie nebo jizvy zamaskovány.
 

Kdy se mám oholit - před nebo po aplikaci samoopalovacího přípravku St. Moriz?

Oholte se vždy minimálně 24 hodin před aplikací samoopalovacího přípravku.
 

Mám před aplikací samoopalovacího přípravku smývat deodorant, parfém a make-up?

Ano. Před aplikací samoopalovacího přípravku si dejte sprchu nebo koupel. Odstraníte tak všechny látky, které by mohly reagovat se samoopalovací složkou. 
Také se ujistěte, že ve sprše ani po ní nepoužíváte žádné přípravky s obsahem oleje.
 

Líbí se mi moje opálení se St. Moriz, ale chtěla bych ho tmavší.

Použijte St. Moriz pěnu pro tmavé či ultra tmavé opálení. Také můžete nanést samoopalovací přípravek St. Moriz pro střední opálení následující dny pro prohloubení odstínu opálení.
 

Zůstane mi St. Moriz na oblečení?

Některé samoopalovací přípravky St. Moriz obsahují bronzer - tj. tmavou okamžitou barvu, která usnadňuje aplikaci a okamžitě zbarvuje pokožku. Tato barva může v den aplikace zbarvit světlé oblečení (snadno se vypere) - v den aplikace proto doporučujeme nosit tmavší volné oblečení. Po první sprše, kdy smyjete bronzer, již opálení nebarví. Pokud Vám obsažený bronzer nevyhovuje, volte čiré přípravky bez jeho obsahu - s těmi se můžete již v den aplikace obléci do světlého oblečení a máte jistotu, že přes noc nezbarví povlečení.

Pokud jsem opálená díky samoopalovacímu přípravku St. Moriz musím používat ochranný filtr?
Ano, určitě – a čím vyšší ochranný faktor, tím lépe. Samoopalovací přípravky St. Moriz neobsahují ochranný filtr a i opálenou pokožku je třeba chránit před škodlivými slunečními paprsky. Pouze používejte opalovací přípravky bez obsahu oleje.
 
Poradíte mi, který produkt a odstín je pro mě nejlepší?
To záleží na vašem věku, odstínu a typu pleti. Obecně doporučujeme samoopalovací mléka pro pleť zralejší a sušší, samoopalovací pěny pro samoopalovací začátečníky a majitelky mastnější/normální pokožky.
Pokud chcete být opálená super rychle, vyzkoušejte naši pěnu pro extra rychlé opálení – Fast Self Tanning Mousse. Samoopalovací spreje doporučujeme spíše zkušenějším uživatelkám samoopalovacích přípravků. Smývatelné bronzery skvěle doplní vaše stávající opálení a jsou také skvělé pro začátečníky, kteří si potřebují aplikaci samoopalovacích přípravků natrénovat „nanečisto“:)
 
Budu mít po aplikaci pocit ulepené pokožky?
Zaschnutí přípravků trvá jen chvíli. Pokud máte pocit lepkavé pokožky po delší dobu, je to proto, že jste nanesli příliš velké množství přípravku. Doporučujeme nanášet menší množství přípravku a postupovat po jednotlivých částech těla.
 
Jak mohu zamezit tomu, aby se moje samoopálení vytrácelo nepřirozeně a dělalo fleky?
Zcela jednoduše – každý den svou pleť hydratujte, vaše pokožka díky tomu bude krásně hebká a zamezíte nerovnoměrnému „opadávání“ vrchních vrstev pokožky. Druhý či třetí den po aplikaci samoopalovacího přípravku si udělejte lehký peeling celého těla. A poté opět hydratujte:)
 
Jak často mohu aplikovat samoopalovací přípravky St.Moriz?
Tak často, jak jen chcete! Pouze si mezi jednotlivými aplikacemi dejte sprchu a smyjte obsažený bronzer.
 
Jak se mohu vyhnout skvrnám?
Ujistěte se, že postupujete přesně podle návodu – zcela zásadní je příprava na samoopálení v podobě sprchy a peelingu pokožky. Oholte se minimálně 24 hodin před aplikací samoopalovacího přípravku. Přípravky nanášejte vždy pomocí aplikační rukavičky – nátěr bude mnohem rovnoměrnější. Postupujte po malých částech – doporučujeme začít u nohou a postupovat směrem k hlavě.
 
Někdy se mi na nohou po aplikaci samoopalovacího přípravku objeví tmavé tečky, co mám dělat?
Tmavé tečky vzniknou tím, že se samoopalovací přípravek zanese do pórů. Nenanášejte samoopalovací přípravek hned po sprchování, protože ve sprše se póry otevírají. To samé platí i pro holení nohou – nohy si oholte alespoň 24 hodin před aplikací samoopalovacího přípravku.
 
Co oblast nohou a kotníků – neprozradí, že moje opálení není od sluníčka?
Před aplikací samoopalovacího přípravku hydratujte všechny problematické partie (nohy, kotníky, kolena, lokty) a nikdo se nikdy nedozví, že vaše opálení nepochází z Karibiku:)
Při aplikaci samoopalovacího přípravku, doporučujeme tyto problematické partie přejet samoopalovací rukavičkou se zbytky samoopalovacího přípravku (nenanášet na tyto partie novou vrstvu samoopalovacího přípravku).
 
Mohu používat St. Moriz na obličej?
Ano – na obličej můžete použít všechny naše produkty. V naší nabídce najdete pár produtků přímo určených pro obličej.
 
Jak mohu odstranit svoje samoopálení?
Nejjednodušší je použít produkt na odstranění samoopálení - například Self Tan Remover. Případně si dopřejte dlouhou koupel v horké vodě do které přidáte dětský olejíček (pozor, ať neuklouznete). Můžete použít i exfoliační scrub nebo rukavice a odstranit tak samoopálení v místech, kde se ještě drží.
 
Jak mohu prodloužit své samoopálení?
Tajemstvím dlouhotrvajícího a rovnoměrného samoopálení je kvalitní peeling pokožky před aplikací samoopalovacího přípravku. Tím, že odstraníte staré a odumřelé části pokožky, umožníte samoopalovacímu přípravku lépe působit a samoopálení i déle vydrží. Jakmile se vaše samoopálení vyvine (obvykle za 4-6 hodin po aplikaci, u produktů Fast Self Tanning i dříve), nezapomínejte na pravidelnou hydrataci pokožky každý den. Ideální je k tomu hydratační krém bez obsahu oleje.
 
Hrozí, že mi samoopalovací přípravek zašpiní oblečení a povlečení?
Pokud používáte samoopalovací přípravky s obsahem bronzeru, doporučujeme v den aplikace (až do první sprchy) nosit oblečení tmavších barev a pokud aplikujete přípravky na noc, tak použít starší prostěradlo nebo si pod sebe dát starší ručník.
Po první sprše, ve které smyjete bronzer, již nemusíte mít obavu, že si zašpiníte oblečení.
Můžete také zvolit přípravky bez obsahu bronzeru, se kterými můžete nosit světlé oblečení i v den aplikace.
 
Co mám dělat, když mi samoopalovací přípravek zbarví oblečení a povlečení?
Nemusíte mít strach, naše přípravky jsou na bázi vody a tím pádem veškeré oblečení snadno vyperete. Před obléknutím jemných a choulostivých materiálů, jako je například hedvábí, se ujistěte, že jste z pokožky smyli veškerý obsažený bronzer.

Mohu používat samoopalovací přípravky v těhotenství a během kojení?
CTPA (Asociace kosmetiky, parfumerie a toaletních potřeb ve Velké Británii) potvrzuje, že samoopalovací přípravky jsou bezpečné pro použití během těhotenství a kojení.
Doporučujeme vyhnout se aplikaci na břicho a jeho okolí v průběhu těhotenství a na prsa v průběhu kojení.
Přestože nejsou známá žádná rizika spojená s použitím samoopalovacích přípravků, stejně jako jakákoliv jiná kosmetika mohou způsobit alergickou reakci – obzvláště v průběhu těhotenství, kdy jsou hladiny hormonů vysoké a pokožka mnohem citlivější. Před aplikací na větší části těla proto doporučujeme provést tzv. „patch test“ a otestovat samoopalovací přípravek na malém kousku pokožky alespoň 24 hodin před aplikací větší části pokožky. Pokud pocítíte jakékoliv podráždění pokožky, přestaňte samoopalovací přípravky okamžitě používat.
Doporučujeme také vyhnout se přípravkům ve spreji, u kterých je vyšší riziko vdechnutí, a v průběhu těhotenství a kojení upřednostnit samoopalovací pěny nebo mléka.
Pro jistotu také doporučujeme konzultaci se svým ošetřujícím lékařem.